کلمه جو
صفحه اصلی

درخت کریسمس

فارسی به انگلیسی

christmas tree

Christmas tree


دانشنامه عمومی

درخت کریسمس یا درخت نوئل درختی تزئین شده است که معمولاً درخت همیشه سبز است مانند کاج و نراد. درخت کریسمس از زمان های قدیم مربوط به کریسمس بوده است. یک درخت کریسمس مصنوعی شیئی است که به یک درخت شباهت دارد و معمولاً از پلی وینیل کلراید ساخته شده است. درخت معمولاً با اشیایی مثل سیب، آجیل و خرما تزیین می شود. در قرن هجدهم میلاد، روشن کردن درخت توسط شمع ها آغاز شد و موقعی که برق اختراع شد، برق توانست به وسیله چراغ های کریسمس جایگزین شمع شود. امروزه، اشیاء مختلفی از جمله حلقه گل، زرورق و آبنبات عصایی بر روی درخت می گذارند. یک فرشته یا ستاره ممکن است در بالاترین قسمت باشد که نشان دهنده میزبان فرشتگان است یا فرشته فرشته بیت لحم از تولد حضرت عیسی است.
قیمت: قیمت یک درخت طبیعی کریسمس کم تر از ۱۰ تا ۱۰۰ دلار یا بیشتر از آن باشد و قیمت آن وابسته به اندازهٔ و گونهٔ آن است. در حالی که قیمت درختان مصنوعی از ۲۵ تا ۴۰۰ دلار است.
محیط زیست: درختان طبیعی به محیط زیست آسیبی نمی رسانند و کربن دی اکسید هوا را نیز جذب می کنند.
مدت ها پیش از ظهور مسیحیت، گیاهان و درختان سبز معنای ویژه ای برای مردم در فصل زمستان داشته اند. همین طور که امروزه مردم خانه های خود را با درختان کاج و صنوبر تزیین می کنند، مردم باستان نیز شاخه های درختان را بر روی درب ها و پنجره های خانه های خود آویزان می کردند. در بسیاری از کشورها، مردم باور داشتند که این درختان سبز آن ها را از جادوگری، ارواح، ارواح شیطانی و بیماری ها دور نگه می دارد.
درخت صنوبر به طور سنتی در جشن های مسیحیان و کافران برای هزاران سال استفاده می شده است. کافران هنگام انقلاب زمستانی از این درختان برای تزیین خانه های خود استفاده می کردند. مسیحیان این درختان را نماد زندگی همیشگی با خدا می دانستند. هیچ گاه مشخص نشده است که این درختان برای نخستین بار برای کریسمس استفاده می شده اند. احتمال می رود که درختان کریسمس برای نخستین بار حدود ۱۰۰۰ سال پیش در شمال اروپا مورد استفاده قرار گرفته باشند. برخی بر این باورند که سنت بونیفاس درخت کریسمس را در سدهٔ هفتم میلادی ایجاد کرد. برخی نیز بر این باورند که قدمت درختان به سال ۱۵۰۰ میلادی در آلمان یا لتونی باز می گردد.
در مصر باستان، انقلاب زمستانی با عقب کشیدن آب های شاخه های مختلف رودخانهٔ نیل هم زمان می شد. آب های نیل با عقب کشیدن خود، خاک های حاصلخیز را پشت سر می گذاشت و شرایط مناسبی را برای اجرای جشنوارهٔ زمستانی ایجاد می کرد.

جدول کلمات

کاج


کلمات دیگر: